Zuhause / Fixed Inductors / BPSY00191576471M00
minImg
BPSY00191576471M00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BPSY00191576471M00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 730mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 50 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.300" (7.62mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 730 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.730" L x 0.600" W (18.54mm x 15.24mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.08Ohm Max
Inductance 470 µH
Series BPSY
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 2.4MHz