Zuhause / Fixed Inductors / BSCH001005058N2KCP
minImg
BSCH001005058N2KCP
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BSCH001005058N2KCP
Paket:
0402
Beschreibung:
INDUCTOR RF
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm Max
Inductance 8.2 nH
Series BSCH
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.1GHz