Zuhause / TRIACs / BTA202W-800ETF
minImg
BTA202W-800ETF
WeEn Semiconductors
Produkt-Nr.:
BTA202W-800ETF
Paket:
SC-73
Beschreibung:
BTA202W-800ET/SC-73/REEL 13" Q1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 20 mA
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 10 mA
Triac Type Logic - Sensitive Gate
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SC-73
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-261-4, TO-261AA
Mfr WeEn Semiconductors
Package Tape & Reel (TR)
Current - On State (It (RMS)) (Max) 2 A
Base Product Number BTA202
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 27.5A