Zuhause / Fixed Inductors / BWVC00201610220T00
minImg
BWVC00201610220T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BWVC00201610220T00
Paket:
0806
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 340mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm
Inductance 22 µH