Zuhause / Fixed Inductors / BWVS00404018100T00
minImg
BWVS00404018100T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BWVS00404018100T00
Paket:
1616
Beschreibung:
INDUCTOR POWER
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.26A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.08 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1616
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm
Inductance 10 µH