Zuhause / Fixed Inductors / BWVS004040261R2T00
minImg
BWVS004040261R2T00
Chilisin Electronics
Produkt-Nr.:
BWVS004040261R2T00
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.97 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm
Inductance 1.2 µH