C201368A-102NHF
ITG Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
C201368A-102NHF
Beschreibung:
CMC 1MH 11A 2LN TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 8.5mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.240" L x 0.827" W (31.50mm x 21.00mm)
Height (Max) 1.181" (30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series C201368A
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 11A
Voltage Rating - AC 250V
Mfr ITG Electronics, Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 1 mH @ 10 kHz