C276CAC5140AG0J
KEMET
Produkt-Nr.:
C276CAC5140AG0J
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 14UF 5% 470VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications Motor Run; Motor Start
Tolerance ±5%
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Product Status Active
Ratings -
Series C276
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 470V
Mfr KEMET
Capacitance 14 µF