C4AF1BW5400F3NK
KEMET
Produkt-Nr.:
C4AF1BW5400F3NK
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
FILM CAP AC, 40 UF, 10%, 250 VAC
Auf Lager : 17
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.980" (50.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.4 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AF
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 250V
Mfr KEMET
Capacitance 40 µF