C4AF9BW5170A3OK
KEMET
Produkt-Nr.:
C4AF9BW5170A3OK
Hersteller:
KEMET
Beschreibung:
CAP FILM 17UF 10% 310VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 1.976" (50.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.5 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series C4AF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 310V
Mfr KEMET
Capacitance 17 µF