CAB497RF-0100-A-1
GradConn
Produkt-Nr.:
CAB497RF-0100-A-1
Hersteller:
GradConn
Beschreibung:
CBL ASSY SMA-MMCX JCK-PLG 3.937"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Cable Type 1.37mm OD Coaxial Cable
2nd Contact Gender Male
1st Connector SMA Jack
Overall Impedance 50 Ohms
Ingress Protection IP67/IP68 - Dust Tight, Waterproof
Color Black
2nd Connector MMCX Plug, Right Angle
1st Connector Mounting Type Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature -
Product Status Active
2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Series Nautilus
Length 3.937" (100.00mm)
Mfr GradConn
1st Contact Gender Female
1st Connector Mounting Feature Bulkhead - Front Side Nut
Style SMA to MMCX
Features -
Package Bag
Frequency - Max 6 GHz