CB35111407MP
Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
CB35111407MP
Beschreibung:
CONN BARRIER STRP 14CIRC 0.437"
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 1
Barrier Type 3 Wall (Tri)
Top Termination Screws with Captive Plate
Voltage Rating 600V
Color Black
Current Rating (Amps) 30A
Terminal Screw Material Steel
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 12-22 AWG
Bottom Termination Solder Turret
Series Magnum® CB3000
Terminal Screw Finish Zinc
Mfr Eaton - Electronics Division
Pitch 0.437" (11.10mm)