Zuhause / TVS Diodes / CES10402V05B0DG
minImg
CES10402V05B0DG
INPAQ Technology Co., Ltd
Produkt-Nr.:
CES10402V05B0DG
Paket:
0402
Beschreibung:
ESD SUPPRESSORS 0402 VDC 5V CP 0
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications DVI, HDMI, USB
Capacitance @ Frequency 0.1pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 300V (Typ)
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Series CESDG
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V (Typ)
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V (Max)