Zuhause / TVS Diodes / TFE10201V06B0DG
minImg
TFE10201V06B0DG
INPAQ Technology Co., Ltd
Produkt-Nr.:
TFE10201V06B0DG
Paket:
0201
Beschreibung:
ESD SUPPRESSORS 0201 VDC 6V CP 0
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) -
Applications HDMI, USB
Capacitance @ Frequency 0.05pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Series TFE10201DG
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 20V (Typ)
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 6V (Max)