CF1/2CT52R241J
KOA Speer Electronics, Inc.
Produkt-Nr.:
CF1/2CT52R241J
Beschreibung:
RES 240 OHM 5% 1/2W AXIAL
Auf Lager : 10040
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.335" L (3.00mm x 8.50mm)
Temperature Coefficient -450/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 240 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.5W, 1/2W