CP75C1715218P
Semiconductor Circuits, Inc.
Produkt-Nr.:
CP75C1715218P
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 15A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr Semiconductor Circuits, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.4mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series CP75 (75W)
Power (Watts) 50 W