CPE10A48PS
Semiconductor Circuits, Inc.
Produkt-Nr.:
CPE10A48PS
Paket:
Eighth Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 50W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Eighth Brick
Current - Output (Max) 10A
Voltage - Input (Min) 36V
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 90.3%
Mfr Semiconductor Circuits, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency CSA, TUV, UL
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.3mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series CPE
Power (Watts) 50 W