CPEX2622L-7R5MC
CODACA
Produkt-Nr.:
CPEX2622L-7R5MC
THT HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
Auf Lager : 120
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 60A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 48 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.043" L x 0.874" W (26.50mm x 22.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.15mOhm Max
Inductance 7.5 µH