CSCF3218-6R8MC
CODACA
Produkt-Nr.:
CSCF3218-6R8MC
Hersteller:
CODACA
Paket:
2-SMD, J-Lead
Beschreibung:
SMD HIGH CURRENT POWER INDUCTORS
Auf Lager : 250
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 55A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.748" (19.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 50 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.260" L x 0.886" W (32.00mm x 22.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2-SMD, J-Lead
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.6mOhm Max
Inductance 6.8 µH