CWR26HK336MBFB\PR
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
CWR26HK336MBFB\PR
Beschreibung:
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.085" (2.16mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2214 (5634 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 33 µF
Features High Reliability
Failure Rate B (0.1%)