CWR26MK106MCHB\HR
Vishay Sprague
Produkt-Nr.:
CWR26MK106MCHB\HR
Beschreibung:
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.125" (3.17mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Series Military, MIL-PRF-55365/13, CWR26
Type Conformal Coated
Package / Case 2915 (7338 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF
Features High Reliability
Failure Rate C (0.01%)