DF3-6S-2R28(05)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF3-6S-2R28(05)
Beschreibung:
CONN RCPT 6POS IDC 28AWG TIN
Benutzer handbuch
Number of Rows 1
Number of Positions 6
Color Black
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 28 AWG
Series DF3
Wire Type Discrete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.079" (2.00mm)