Zuhause / Reed Relays / DIP12-2A72-21D
minImg
DIP12-2A72-21D
Standex-Meder Electronics
Produkt-Nr.:
DIP12-2A72-21D
Beschreibung:
RELAY REED DPST 1A 12V
Auf Lager : 444
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Switching Voltage 200VAC, 200VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 1 A
Coil Current 24 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.8 VDC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Series DIP
Operate Time 0.5 ms
Contact Material -
Mfr Standex-Meder Electronics
Coil Voltage 12VDC
Release Time 0.1 ms
Must Operate Voltage 8.4 VDC