KEMET
Produkt-Nr.:
F462AG332F1L2C
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 3300PF 1% 1.25KVDC RAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 0.354" (9.00mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | F462 |
| Voltage Rating - DC | 1250V (1.25kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 3300 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |