KEMET
Produkt-Nr.:
F861BO474J310A
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP FILM 0.47UF 5% 310VAC RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.1875
$1.1875
10
$0.9367
$9.367
50
$0.81187
$40.5935
100
$0.702525
$70.2525
500
$0.530784
$265.392
1000
$0.468331
$468.331
2500
$0.437114
$1092.785
5000
$0.421496
$2107.48
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | EMI, RFI Suppression |
| Height - Seated (Max) | 0.728" (18.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | X2 |
| Series | F861 |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.47 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | F861BO |