Zuhause / Crystals / FCT8M032768C5E6
minImg
FCT8M032768C5E6
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCT8M032768C5E6
Beschreibung:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 12.5pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.150" W (8.00mm x 3.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 kOhms
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 4-SOJ, 5.50mm pitch
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 32.768 kHz