Zuhause / Crystals / FCX3M02266006E3D
minImg
FCX3M02266006E3D
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCX3M02266006E3D
Beschreibung:
CRYSTAL 22.660MHZ 6PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±10ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series FCX-3M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 22.66 MHz