Zuhause / Crystals / FCX7M05000010E2G
minImg
FCX7M05000010E2G
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCX7M05000010E2G
Beschreibung:
CRYSTAL 50.000MHZ 10PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 10pF
Frequency Tolerance ±15ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Frequency 50 MHz