Zuhause / Crystals / FCX9M00491518E5K
minImg
FCX9M00491518E5K
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCX9M00491518E5K
Beschreibung:
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±35ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Ratings -
Series FCX-9M
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 4.915 MHz