Zuhause / Crystals / FCX9M02000016P5K
minImg
FCX9M02000016P5K
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCX9M02000016P5K
Beschreibung:
CRYSTAL 20.000MHZ 18PF SMD
Benutzer handbuch
Load Capacitance 16pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±35ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 30 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 20 MHz