Zuhause / Crystals / FCX9S00600032E5L
minImg
FCX9S00600032E5L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCX9S00600032E5L
Beschreibung:
CRYSTAL 6.000MHZ 32PF DIP
Benutzer handbuch
Load Capacitance 32pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series FCX-9S
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 6 MHz