Zuhause / Crystals / FCX9S01638418E5L
minImg
FCX9S01638418E5L
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Produkt-Nr.:
FCX9S01638418E5L
Beschreibung:
CRYSTAL 16.384MHZ 18PF DIP
Benutzer handbuch
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S
Mfr Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Frequency 16.384 MHz