FKC15-48S3P3W
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
FKC15-48S3P3W
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 13W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 89%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series FKC15W (15W)
Power (Watts) 13 W