FSC-S30-5U
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
FSC-S30-5U
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.57" L x 2.31" W x 1.10" H (116.0mm x 58.7mm x 28.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6 A
Series FSC-S30 (30W)
Power (Watts) 30W
Type Enclosed
Efficiency 80%
Standard Number 60950-1
Mfr CUI Inc.
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC