FSP270-RWAN3
FSP Technology Inc.
Produkt-Nr.:
FSP270-RWAN3
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 270W
Auf Lager : 71
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 8.03" L x 3.45" W x 1.63" H (204.0mm x 87.6mm x 41.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Series FSP270-RWAN3 (270W)
Power (Watts) 270 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 47.2" (1.20m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 54V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr FSP Technology Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC