HCTC-10-2.4
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
HCTC-10-2.4
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
CMC 10MH 2.4A 2LN TH
Auf Lager : 1332
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 170mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.200" L x 0.400" W (30.48mm x 10.16mm)
Height (Max) 1.200" (30.48mm)
Product Status Active
Ratings -
Series HCTC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 2.4A
Voltage Rating - AC -
Mfr Signal Transformer
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 10 mH @ 1 kHz