HCTC-2.4-17
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
HCTC-2.4-17
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
CMC 2.4MH 17A 2LN TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR) (Max) 8mOhm
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.700" L x 0.700" W (43.18mm x 17.78mm)
Height (Max) 1.650" (41.91mm)
Product Status Active
Ratings -
Series HCTC
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 17A
Voltage Rating - AC -
Mfr Signal Transformer
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 2.4 mH @ 1 kHz