HR723-2A-110VAC
Kacon
Produkt-Nr.:
HR723-2A-110VAC
Hersteller:
Kacon
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 110V
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 80°C
Switching Voltage 250VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 30 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 87.3 mA
Mounting Type DIN Rail
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series HR723
Operate Time 30 ms
Mfr Kacon
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 110VAC