HSRP6-48S3P3
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
HSRP6-48S3P3
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 72V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 600mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 3-SIP Module
Efficiency 81%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.47" L x 0.34" W x 0.53" H (12.0mm x 8.6mm x 13.4mm)
Series HSRP6
Power (Watts) 2 W