IHB2EB122K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHB2EB122K
Beschreibung:
FIXED IND 1.2MH 900MA 1.14OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.840" (21.34mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 900 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.825" Dia (20.96mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.14Ohm Max
Inductance 1.2 mH