IHD1EB391L
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHD1EB391L
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 390UH 570MA 770MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 370mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 770mOhm Max
Inductance 390 µH