IHD1EB5R6L
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHD1EB5R6L
Beschreibung:
FIXED IND 5.6UH 3.2A 24 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 3.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 0.700" L (6.85mm x 17.78mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24mOhm Max
Inductance 5.6 µH