IHD3EB121L
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHD3EB121L
Beschreibung:
FIXED IND 120UH 1.6A 113 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.6A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.460" Dia x 0.900" L (11.68mm x 22.86mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 113mOhm Max
Inductance 120 µH