Zuhause / Fixed Inductors / IHLP4040DZEB2R2M01
minImg
IHLP4040DZEB2R2M01
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHLP4040DZEB2R2M01
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
4040
Beschreibung:
FIXED IND 2.2UH 12A 9 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 25.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4040
Ratings -
DC Resistance (DCR) 9mOhm Max
Inductance 2.2 µH