Zuhause / Fixed Inductors / IHLP4040DZER101M1A
minImg
IHLP4040DZER101M1A
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHLP4040DZER101M1A
Beschreibung:
IHLP-4040DZ-1A 100 20% ER E3
Auf Lager : 2692
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.25A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 100 µH