Zuhause / Fixed Inductors / IHLP6767GZER1R0M8A
minImg
IHLP6767GZER1R0M8A
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHLP6767GZER1R0M8A
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 53A 1.46 MOHM SMD
Auf Lager : 18
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Current - Saturation (Isat) 42A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 53 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.675" L x 0.675" W (17.15mm x 17.15mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 1.46mOhm Max
Inductance 1 µH
Series IHLP-6767GZ-8A
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 35.5MHz