IHM2PM471K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IHM2PM471K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 470UH 1.6A 610 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.560" (14.22mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 610mOhm Max
Inductance 470 µH