ILC0603ER4N7S
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ILC0603ER4N7S
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0603 (1608 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 4.7NH 300MA 160MOHM SM
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 4.7 nH
Series ILC-0603
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.5GHz