ILC0805ER82NJ
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
ILC0805ER82NJ
Hersteller:
Vishay Dale
Paket:
0805 (2012 Metric)
Beschreibung:
FIXED IND 82NH 300MA 900MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 18 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 300 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 82 nH
Series ILC-0805
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 500MHz