IM01BH470K
Vishay Dale
Produkt-Nr.:
IM01BH470K
Hersteller:
Vishay Dale
Beschreibung:
FIXED IND 47UH 76MA 8.2 OHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 45 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 76 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.2Ohm Max
Inductance 47 µH
Series IM
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 12.5MHz